wtorek, 16 lutego 2016

Najabrdziej znane francuskie youtuberki prowadzące kanały o urodzie


Jak mawiała Coco Chanel, nie ma brzydkich kobiet, są tylko zaniedbane Il n'y a pas de femmes moches, Il n'y a que des femmes négligées
Na szczęście,  kobietom potrzebujących porad jak o siebie zadbać, z pomocą spieszą youtuberki-  specjalistki do spraw mody i urody. Te najbardziej znane, to dziewczyny znające się na swoich fachu. Otwierają przed Wami tajniki robienia makijażu, fryzur i doboru ubrań. Testują produkty, porównują ceny i pokazują kosmetyki o których nie mieliście pojęcia. Niestety, niektóre z cyklów filmików jak na przykład  "Co mam w torebce" "Ce qu'il y a dans mon sac",  lub "Moje poranne czynności" "Ma routine de matin" nie wnoszą żadnych treści. To filmy tworzone pod nastoletnie fanki, i można je  pominąć.

Oglądanie francuskich youtuberek jest nie tylko źródłem wiedzy o urodzie, ale także świetnym sposobem na osłuchanie się z językiem, nawet dla początkujących. Często wyświetlają się napisy, i powtarza się to samo słownictwo. Jeśli przykładowo, piętnaście razy usłyszycie słówko fer à lisser, za szesnastym będziecie już wiedzieć, że chodzi o prostownicę.

Nie wiecie jak zapleść efektowny warkocz une tresse?  Jak ubrać się na koncert rockowy le concert de rock? Jak zrobić domowe SPA, albo jak wyregulować brwi épiler les sourcils? Poznajcie najbardziej znane francuskie youtuberki "urodowe" youtubeuses beau francophones, które znają odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania.


1. Sandrea26
Ma 26 lat, urodziła się w Eparnay we Francji, ale obecnie mieszka z mężem w Stanach. Z wykształcenia jest fryzjerką, aktualnie zajmuje się prowadzeniem kanału na Youtube. Wrzuca trzy filmy tygodniowo, a jej kanał ma ponad 800 000 subskrybentów.


2.Ma vie en couleurs 
Jest wspólnym projektem czterech znanych francuskich youtuberek. Każda z nich jest inna, dzięki czemu twórczynie pokazują widzom jak dopasować makijaż i styl do poszczególnych typów urody. Ponadto, od czasu do czasu, dziewczyny prezentują  proste przepisy kulinarne3. Rachel Martino 
To 24-letnia amerykanka, kochająca makijaż, modę i Francję. Mieszka na Brooklynie i pracuje jako community manager dla Origins, ekologicznych kosmetyków  należących do koncernEstée Lauder. Prowadzi kanał w języku francuskim, (mówi z angielskim akcentem, dzięki czemu łatwo ją zrozumieć) ale ma także blog i drugi kanał w języku angielskim. 4. Enjoyphoenix
Youtuberka młoda wiekiem, nie doświadczeniem. Ma 20 lat, a nagrywa już od czterech. Jej kanał jest skierowany raczej do młodszych widzów, choć pomysły na fryzury i makijaże są uniwersalne5. Et pourquoi pas Coline?
Coline ma 27 lat. Jest znana z  prowadzenia jednego z pierwszych, popularnych blogów modowych we Francji etpourquoipascoline.fr. Zabawna, pewna siebie i oryginalna- z powodzeniem tworzy również kanał video. Ja lubię oglądać filmiki z udziałem Rachel Martino. Jest zawsze uśmiechnięta i ma świetny styl. A Wam, czyj kanał podoba się najbardziej? Może znacie inne, warte poznania francuskie  youtuberki? Podzielcie się w komentarzach. 

Jeśli podoba Wam się blog, śledźcie informacje o nowych postach na facebook'u.

3 komentarze:

 1. Ja chyba jestem za stara na vlogi, ale Twoj wpis bede polecac uczniom i czytelnikom, bo jest zapotrzebowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszy mnie to, ja bardzo lubię naukę z YouTube. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brakuje mi tutaj Sananas! :) Anyway - świetne podsumowanie żeńskiej części francuskiego YT. Szkoda, że tak mało dziewczyn interesuje się czymś innym niż tylko modą i make-upem.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń