poniedziałek, 1 lutego 2016

Bonjour!


    
 Berlitz, Callan, Sita, Super Memo, Tandemy językowe i co tylko chcecie! Metod nauki języków obcych jest sporo. Prawdę mówiąc, gdyby któraś z nich była idealna nie musielibyśmy zadawać sobie tyle trudu żeby opanować zmysłowy, melodyjny, lecz dość skomplikowany język francuski. Skoro jednak zdecydowaliśmy się na naukę, to czas wybrać ulubioną metodę. Moim zdaniem, jesteśmy w stanie nauczyć się czegoś „raz a dobrze” tylko wtedy gdy dany temat nas interesuje i wzbudza pozytywne emocje. 

Będąc w liceum miałam problem z nauczeniem się nazw stolic i krain geograficznych, nie mówiąc już o korzystaniu z mapy. Wszystko się zmieniło odkąd zaczęłam podróżować za granicę i z własnych chęci interesować się geografią świata. Teraz, rozmowy o dalekich i bliskich zakątkach Ziemi, czytanie o nich, oglądanie zdjęć to dla mnie źródło inspiracji. Do czego zmierzam? Oczywiście nie do tego, że aby się czegoś nauczyć trzeba wyjechać, ale trzeba umieć czerpać przyjemność z nauki, uczyć się nieświadomie, poprzez rozwijanie swoich pasji. Zatem, jeśli tak jak ja, uczycie się języka francuskiego, chcecie poznać moje doświadczenia związane z nauką tego języka, lubicie francuski styl, kulturę i podróże- to idealne miejsce dla Was!  
Chciałabym sprawić, że dzięki temu blogowi nauka francuskiego będzie dla was formą relaksu zbliżoną do picia wina w paryskiej kawiarence, po zakupach u Chanel.Les expressions utiles:
une langue melodiéuse -  melodyjny język
S'intéresser à qn/qc-  interesować się kimś/czymś
Aller à l'étranger-  wyjeżdżać za granicę
Des émotions positives-  pozytywne emocje
Tirer profit de qc-  czerpać korzyści z...
la mode-  moda
la beauté-  uroda
la culture- kultura
les voyages-  podróże
Boire  du vin-  pić wino
Faire du shopping chez Chanel-  robić zakupy u Chanel

2 komentarze: