sobota, 6 lutego 2016

Programy o modzie, dzięki którym osłuchacie się z francuskim


Jeśli chce się opanować język obcy, trzeba mieć z nim jak najczęstszy kontakt. Wolne chwile dobrze jest poświęcać na osłuchiwanie się, czyli rozpoznawanie i zapamiętywanie tego, co już się wcześniej słyszało. Jak to zrobić, kiedy wracając wieczorem do domu, mamy ochotę wyciągnąć się na kanapie, a nie wytężać mózg? Odpowiedź brzmi: wyciągnąć się na kanapie i włączyć, któryś z tych programów. Nawet jeśli nie rozumiecie wszystkiego co mówią, większości rzeczy się domyślicie. Może nawet wpadnie Wam do głowy kilka nowych słówek.


1. Les Reines du Shopping  królowe zakupów.
Pięć kobiet, co tydzień walczy o tytuł Królowej Shoppingu. Mają określony budżet, temat stylizacji i czas na zrobienie zakupów. Ich wybory komentuje francuska stylistka Cristina Cordula.
Niedawno powstała edycja z udziałem mężczyzn. Nazywa się  Les Rois du Shopping ( Osobiście, nie jestem w stanie jej oglądać).
LINK

2. Nouveau look pour une nouvelle vie nowy wygląd na nowe życie.

Popularny program, w którym wspomniana Cristina Cordula przeprowadza metamorfozy setkom francuzów i pomaga im odnaleźć własny styl. Odcinki emitowane są również w Polsce na kanale TVN Style.
LINK

3. Projet Fashion  francuski Project Runway.

W tym programie, biorą udział projektanci mody. W każdym z odcinków stawiane są przed nimi zadania, w których muszą wykazać się kreatywnością i twórczymi umiejętnościami.
LINK

4. Cousu main  szyte ręcznie.

Konkurs dla krawców, amatorów. Za każdym razem, uczestnicy mają do wykonania dwa zadania: odtworzyć wykrój i przerobić gotowe ubranie. 
LINK

5. Gossip Girl plotkara.

To amerykański serial, ale jakoś mi tu pasował. Nie da się streścić w kilku zdaniach całej fabuły, więc zakładam, że o nim słyszeliście. Ciekawe jest to, że francuskie wersje zagranicznych produkcji mają dubbing, dzięki czemu łatwiej jest je zrozumieć. 
LINK


Na dziś, to wszystko. Jestem ciekawa Waszych opinii. Oglądacie tego typu programy? Może coś polecicie?


5 komentarzy:

 1. Ja swego czasu oglądałam :) Co prawda kilka odcinków, ale starałam się regularnie. Oglądanie takich programów nie męczy a na pewno osłuchujemy się z językiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten pierwszy program z listy poznałam dzięki Paulinie z bloga Mama w Paryżu, która brała w nim udział :) później parę odcinków jeszcze obejrzałam- w sam raz na relaksujący wieczór ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdarza mi sie obejrzec pozycje 1 i 4 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej lubie Projet Fashion choć rozumiem co drugie słowo bardzo mi przypadł do gusty

  OdpowiedzUsuń